Obsah stránek

Sebekrásnější design nebo nejmodernější technologie a postupy použité pří vývoji webových stránek nenahradí kvalitní obsah.

Kvalitní obsah? Ano, zajímavý a informačně hodnotný obsah tvořený texty, obrázky, videi či různými aplikacemi, které tvoří to, kvůli čemu uživatelé Internetu danou webovou stránku navštívili, a ke které se i rádi vracejí. Kvalitní obsah si najde také své návštěvníky, čtenáře či uživatele snadněji, neboť právě spokojený uživatel, který úspěšně nalezl to, co na stránkách hledal, může představovat zdroj další propagace. Zpětné odkazy vedoucí na firemní stránky, které jsou publikované na jiných webech, v různých pracích, či jsou obsahem elektronické pošty, představují zdroj cest, pomocí kterých se potencionální návštěvníci mohou dostat na stránky (externí odkazy).

Internetové stránky bez kvalitního a pro čtenáře zajímavého obsahu nepředstavují spolehlivý zdroj informací, a proto neplní svou funkci a poslání, pro které byly vytvořeny. Takovéto stránky nikdo nenavštěvuje, a tudíž jsou jistě odsouzeny k neúspěchu.

Předchozí kapitola: Struktura a informační architektura
Následující kapitola: Design stránek

18.10.2012 - Petr Uhlíř